Z pohledu účastníka: Přednáška Honzy Kvasničky

Publikováno dne: 18. ledna 2013 Autor: Tomáš Koliba

O přednášku Honzy Kvasničky na téma Ergonomie webů a eshopů v praxi byl už od oznámení akce poměrně velký zájem a počet účastníku v den jejího konání to jen potvrdil (a to i přes nepřízeň počasí). Zázemí akce hodnotím velice kladně, ač při cestě na místo konání jsem měl obavy, že jedeme spíš někde do výrobního podniku. Ze začátku nám chvíli zlobila technika, ale rychlý zásah jednoho člena publika vše napravil a mohli jsme lépe rozeznat, co se nám to vlastně na projektoru objevuje.

U samotné přednášky velmi pozitivně hodnotím praktický způsob její prezentace. Už den předem jsem s Honzou mluvil a vyjádřil jsem pochybnosti, jestli při délce 2 hodin publikum neusne, ve stylu jednoho z uchazečů o hrad. Moje obavy se naštěstí nepotvrdily a celá prezentace byla ve svižném duchu a tedy věřím, že se nikdo nenudil.

Honza na úvod rychle shrnul teorii a pak se pustil do praktické části přednášky. Zajímavý byl rozbor call-to-action prvků a jejich konverze při změně barev, velikosti atd. V eshopovém a online marketingovém prostředí je tato znalost z mého pohledu klíčová a je super, že ji Honza zmínil. Následovaly samotné příklady, komentář co dělat a naopak nedělat, od záhlaví eshopů po objednávkový proces. Vždy několik špatných řešení a pár těch povedenějších.

Honza Kvasnička

 

Byl jsem obzvlášť zvědavý na reakce publika v době, kdy se ke konci na slajdech objevily i jejich vlastní eshopy/weby. Ty pak byly vystaveny drobnohledu Honzy i publika - v té době již experty na ergonomii a použitelnost.

Publikum bylo super, debaty i občasná kritika během přednášky probíhala v přátelském a profesionálním duchu. Věřím, že si z toho všichni odnesli spoustu poznatků jak více myslet za své uživatele.

Z pozice člověka pohybujícího se v designu a user-experience, si troufnu tvrdit, že se nikdo nenudil a pro spoustu účastníků byla přednáška dobře stráveným časem. Honza, za dobu co se použitelnosti a testování věnuje, shromáždil velmi pěkné případy z praxe a nebylo to jen o teorii, jak bývá občas zvykem. Těším se na další!

Tomáš Koliba

Shlédnout video z přednášky.